राहत वितरणमा हिँडेका कर्मचारी र प्रहरीका चालक समेत संक्रमित

४ जना सुरक्षाकर्मी सहित जिल्लामा ३९ जनामा संक्रमण

कपिलवस्तु- कपिलवस्तुमा हालसम्म ६ वर्षीया बालिकासहित ३९ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। कोरोना संक्रमण देखिनेमा सुरक्षाकर्मी र नगरपालिकाका कर्मचारी समेत रहेको पाइएको छ। संक्रमितमध्ये धेरैजसो रोजगारीका लागि भारत गएर फर्किएका रहेका छन्। भारतका विभिन्न स्थानबाट फर्किएका ३२  संक्रमित भारतबाट आएर क्वारेण्टाइनमा बसेका हुन्।  यस्तै ६ जना दैनिक काममा धेरैसंग संम्पर्क रहेका व्यक्ति हुन् भने एक ६ वर्षकी बालिका हुन्।

पछिल्लो पटक बाणगङ्गा नगरपालिका– ४ की ६ वर्षीयामा आज बिहान कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यलय कपिलवस्तुले जनाएको छ। बाणगङ्गामा पहिलो पटक बालिकामा कोरोना संक्रमण फेला परेको हो। बालिकाको त्रिवि शिक्षण अस्पताल महाराजगञ्ज काठमाडौँमा उपचारका क्रममा संक्रमण भएको अनुमान गरिएको छ।

Buddha International Hospital

यता बुधबार साँझ नयाँ आठ जनामा संक्रमण पुष्टि भएकामध्ये चार सुरक्षाकर्मी छन्। प्रहरी स्रोतका अनुसार नेपाल प्रहरीका दुई तथा राष्ट्रिय अनुसन्धान र सशस्त्र प्रहरीका एकएक जनामा कोरोना देखिएको हो। तीमध्ये एक प्रहरीका चालक  छन्। चालक संक्रमित पुष्टिपछि उनले दैनिक चलाउने गरेको सवारी साधनमा सवार हुने अन्य प्रहरी कर्मचारीमा पनि आशंका बढेको छ।

Advertise with us

भेटिएका आठ संक्रमितमध्ये तीन जना नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा निर्मित महेन्द्र माविको क्वारेन्टाइनमा बसेका थिए। तीमध्ये दुई जना नगरपालिकाका कर्मचारी रहेको कृष्णनगर नगरपालिकाका स्वास्थ्य संयोजक अनिलकुमार बिश्वकर्माले जानकारी दिए।

एक जना नगरपालिकाका सरसफाइकर्मी हुन्।  उनी क्वारेन्टाइनमा बस्दै आएका थिए भने अर्को एक जना  पालिकाकै कृषि शाखा प्रमुख रहेको नगर प्रमुख रजतप्रताप शाहले जानकारी दिए।  उनी यस बीचमा राहत वितरण र भारतबाट आएकाको उद्धारमा सक्रिय रहेको र पालिकामा आउने जाने गरेकाले संक्रमण धेरैका बीच फैलिन सक्ने शाहले आशङ्का गरे।

यस्तै दुईमध्ये एक जना केही दिनअघि झापाबाट आएका र एक जना भारतबाट आएर क्वारेन्टाइनमा बसेको उनले जानकारी दिए।

कपिलवस्तुको कोरोना संक्रमित स्वास्थ्यकर्मी संक्रमणको नतिजा आउँदासम्म दैनिक कामकाजमा तौलिहवा अस्पतालमा कार्यरत थिइन्। उनले आफ्नै घरबाट आवतजावत गर्ने गरेकी थिइन्। उनलाई उपचारका लागि कपिलवस्तु अस्पतालको आइसोलेशनमा राखिएको छ।

Advertise with us